Miseczki, dozowniki, shakery

Miseczki fryzjerskie, nie tylko do zabiegu koloryzacji włosów

Akcesoriami fryzjerskimi dość często używanymi w salonie są miseczki fryzjerskie. Dobry fryzjer wykonuje kilka zabiegów farbowania włosów w ciągu dnia. A aktualne trendy wymuszają na koloryście, by nakładać nie tylko jeden kolor na włosy. Często wybiera się kilka podobnych odcieni i przeplata się je ze sobą. A to oznacza użycie kilku miseczek fryzjerskich jednocześnie. Dlatego należało by mieć ich więcej, a niżeli parę sztuk.

Kupując miseczki do farbowania włosów warto zwrócić uwagę na to jak są wykonane, czy tworzywo nie będzie miało wpływu na właściwości mieszanki koloryzującej. Niektóre z miseczek posiadają podstawę i uchwyt antypoślizgowy oraz miarkę mililitrów wytłoczoną w środku. Jeśli nie posiadasz wagi fryzjerskiej taka podziałka będzie bardzo pomocna. Miseczki z uchwytem zagiętym w dół można zawiesić na pomocniku fryzjerskim – jest to przydatne jeśli używamy więcej niż jedną farbę. Miseczka fryzjerska przyda się również do wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych. Można w niej dokładnie wymieszać maskę z olejkiem lub inne kosmetyki. Kolorystyka detali akcesoriów fryzjerskich nie powinna być w salonie obojętna, dlatego warto zapoznać się z tym, co oferuje hurtownia fryzjerska Progress Września.

Dozowniki i miarki we fryzjerstwie

Dobry fryzjer zna się perfekcyjnie na doborze farby i proporcjach mieszania ze sobą różnych kosmetyków czy tonów farby. Do odmierzania odpowiednich ilości niezwykle pomocne są różnego rodzaju dozowniki. Te praktyczne pojemniki z miarką pozwolą precyzyjnie przygotować preparaty fryzjerskie.

Shaker fryzjerski, czyli mikser ręczny

Konsystencja kosmetyków we fryzjerstwie jest bardzo ważna, od tego zależy łatwość i nakładania go na włosy, a w konsekwencji dokładność. Najczęstszym łączonym produktem w salonie jest farba i oksydant. Jeśli je dobrze wymieszamy otrzymamy leistą, ale spójną masę, gdy się do tej czynności nie przyłożymy mieszanka będzie „oporna”. Jeśli nie mamy miksera elektrycznego możemy użyć ręcznego, czyli shakera. Jest to dużo lepsza opcja, a niżeli mieszanie samym pędzelkiem.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.