Wsuwki do włosów i kokówki – jaka jest różnica?

Wsuwki do włosów sprawdzają się przy wielu fryzurach. Przy kokach i upięciach gładkich, do sztywnego podpięcia uczesania używamy wsuwki do włosów. Są one szczególnie pomocne przy włosach długich. Oczywiście wsuwki do włosów występują w różnych kolorach i długościach, tak by jak najmniej rzucać się w oczy na wyczesanej fryzurze. Najbardziej popularne są wsuwki do włosów cieniowane – przeplatanie się czerni i złota doskonale maskuje te akcesoria do włosów. Z kolei te w kolorze białym będą idealne do fryzur komunijnych, a złote dla blondynek.
Natomiast kokówki fryzjerskie mają częstsze zastosowanie przy luźniejszych upięciach oraz gęstszych włosach. „Fryzjerki” bo też tak są nazywane, można kupić także w różnych kolorach i różnej długości, w zależności od potrzeby. Zarówno wsuwki do włosów i kokówki są niezastąpione w okresie karnawałowym oraz ślubnym.

Wsuwki do włosów pomagają w upięciach – najbardziej spektakularnych efektach pracy fryzjera

Wsuwki do włosów, z jednej strony małe i niepozorne akcesoria, z drugiej nieoceniona pomoc w wyczesywaniu koków. Upięcia włosów są jednymi z bardziej efektownych zabiegów stylizacji włosów wykonywanych w salonie fryzjerskim. Dobre upięcie powinno pasować do osoby jej noszącej, fryzjer musi wziąć pod uwagę wiele czynników przy doborze fryzury. Jednym osobom bardziej pasują luźne upięcia, a inni wolą postawić na warkocze, a jeszcze inni na klasyczne koczki. Fryzura powinna być dobrze wykonana technicznie, nie mogą wystawać żadne luźne kosmyki tam gdzie nie powinno ich być. No i oczywiście powinna wytrzymać tak długo jak życzy sobie tego klient. Warto więc zaopatrzyć się w akcesoria fryzjerskie, które pomogą w pracy – wsuwki do włosów i kokówki.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.