Narzędzia fryzjerskie podstawą dobrej pracy salonu fryzjerskiego

Profesjonalny fryzjer potrzebuje dobrych i niezawodnych narzędzi fryzjerskich. W tym przypadku warto postawić na jakość. Ponieważ podwyższasz swój komfort pracy i masz pewność, że w trakcie zabiegu nie odmówią posłuszeństwa. Warto postawić więc na solidne, funkcjonalne i wytrzymałe narzędzia fryzjerskie, które pozwolą na kompleksowe świadczenie usług. W hurtowni fryzjerskiej Progress Września najdziesz to, co niezbędne do pracy fryzjera. Wymienić należny tu nożyczki fryzjerskie z dożywotnią gwarancją producenta, noże chińskie, brzytwy na żyletki lub noże, różnego rodzaju szczotki do włosów czy grzebienie.

Nożyczki fryzjerskie i grzebień – symboliczne narzędzia fryzjerskie

Pierwszym podstawowym narzędziem w salonie są nożyczki fryzjerskie. Ciężko o fryzjera, który nie wykonuje strzyżeń. Jeden lubi cięcia odważne i awangardowe, inny klasyczne ale każdy wie, że jest to główna usługa fryzjerska. Godna uwagi jest stosowana od lat w barbershopach brzytwa fryzjerska, która ma także zastosowanie we fryzjerstwie damskim. Dobry fachowiec potrafi nadać kształt fryzurze poprzez szybkie i dynamiczne cięcia brzytwą. Drugim bazowym narzędziem fryzjerskim jest grzebień. Wyróżnić można wiele rodzajów grzebieni, każdy z nich posiada określoną funkcję i jest używany codzienne w podczas stylizacji włosów, strzyżeń, czy nawet zabiegów pielęgnacyjnych. Dobre grzebienie fryzjerskie są antystatyczne, odpowiednio sztywne i idealnie gładkie – fabrycznie polerowane, by nie łamać i uszkadzać włosów. Narzędzia fryzjerskie to także stosowane w salonie jak również i w domu szczotki do włosów. Dobra szczotka wygładzi, wystylizuje, czy nawet zamknie łuskę włosa – wszystko w zależności od jej kształtu, rodzaju włosia i przeznaczenia.

Degażówki – bezpieczna redukcja objętości włosów

Poza klasycznymi nożyczkami fryzjerskimi każdy stylista zna degażówki. Służą one do redukcji objętości włosów – przerzedzania włosów na długości. Te narzędzia fryzjerskie charakteryzują się ząbkami o różnej szerokości i rozstawie – od cienkich i gęsto rozmieszczonych do grubych i rzadkich. Do wyboru masz degażówki jednostronne m.in. korygujące niedokładności po strzyżeniu, oraz te dwustronne – strzygą one punktowo grube i gęste włosy nadając fryzurze lekkości.

Pełne szuflady narzędzi i akcesoriów fryzjerskich, czyli codzienność fryzjera i barbera

W salonie fryzjerskim i barberskim nie wystarczy mieć parę nożyczek, grzebień, czy szczotkę do włosów. Podążający za modą i trendami stylista posiada narzędzia fryzjerskie do każdego zabiegu. A chcąc wykonać usługę na najwyższym poziomie dysponuje akcesoriami z jednej strony ułatwiającymi pracę z drugiej zapewniającymi idealny efekt. Wymienić należy tutaj wszystkie klipsy, klamry i wsuwki do włosów, czy wypełniacze do koków i ozdoby. Mając na uwadze ilości narzędzi i akcesoriów fryzjerskich oraz sprzętów jakimi posługuje się fryzjer, czy barber na co dzień warto zwrócić uwagę na ich jakość i kupując wybierając te najwyższej jakości, tak by służyły jak najdłużej. Hurtownia fryzjerska Progress Września takie właśnie oferuje.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.