Grzebienie w pracy fryzjera i w domu

Grzebienie fryzjerskie zaliczamy do podstawowych narzędzi fryzjerskich i najbardziej popularnych akcesoriów do włosów używanych w domu. Nie ma salonu fryzjerskiego bez dobrych grzebieni. Są one użytkowane codziennie i dlatego muszą być wykonane z wytrzymałych materiałów z precyzyjną jakością. Grzebienie w zależności od kształtu posłużą do różnych czynności przez rozczesywanie, dokładne wyczesywanie, stylizowanie, czy po profesjonalne strzyżenie.
Wysokiej jakości profesjonale grzebienie fryzjerskie wykończono z różnego rodzaju tworzyw sztucznych np. grafitu, karbonu, silikonu – by nadać im odpowiednich właściwości. Mowa tu o antystatyczności, czy odpowiedniej sztywności. A wszystko po to by sprostać oczekiwaniom fryzjerów i barberów.

Jakie są rodzaje grzebieni do włosów?

Grzebień do rozczesywania włosów

Klasyczny grzebień z szeroko rozstawionymi zębami często posiada także rączkę. Posłuży nam również do rozczesywania włosów na mokro podczas zabiegów pielęgnacyjnych, czy nanoszenia preparatów na włosy.

Grzebień do wyciskania fal

Każdy fryzjer miał go w swoich rękach. Ma wygięty kształt i służy do podtrzymywania włosów podczas precyzyjnego formowania fal. Grzebień do wyciskania fal doskonale sprawdza się podczas nauki fryzjerstwa oraz w trakcie egzaminu zawodowego.

Grzebień do strzyżenia

Zdecydowanie pomagają podczas precyzyjnego obcinania włosów, mowa tu o cięciu damskim i męskim, krótszych i dłuższych włosów. Odpowiednio dobrana długość i gęstość zębów w grzebieniu do długości włosów ma tu ogromne znaczenie. Można także znaleźć grzebienie węższe z jednym odstającym zębem na końcu, który posłuży do podziału włosów na sekcje i wykonania separacji.

Grzebienie ze szpikulcem do koka

Profesjonalne grzebienie do koków wyróżnia metalowy lub plastikowy szpikulec. Taki grzebień przeznaczony jest do wydzielania poszczególnych pasm, tapirowania i wygładzania powierzchni włosów.

Grzebień do tapirowania włosów

Grzebień do tapirowania włosów ma różnej długości zęby, a także „widelec” na końcu – metalowy lub plastikowy. Grzebienie takie prócz tapirowania włosów pomagają formować upięcia i koki.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.