Profesjonalne maszynki do strzyżenia włosów

Profesjonalna maszynka fryzjerska wysokiej jakości to niezbędny element w pracy każdego salonu fryzjerskiego. Przede wszystkim mowa o miejscach specjalizujących się w strzyżeniu i pielęgnacji włosów męskich. Maszynka do strzyżenia włosów pozostaje głównym narzędziem pracy w salonach barberskich, ale i tutaj to się nie kończy. Fryzjerzy specjalizujący się w obsłudze damskiej części klientów, również muszą mieć ją na swoim wyposażeniu.

Czym kierować się przy zakupie odpowiedniej maszynki do strzyżenia włosów?

Jednym z istotnych parametrów, na który musisz zwrócić uwagę jest jej moc. Im wyższa tym sprzęt lepiej poradzi sobie z grubymi, opornymi i gęstymi włosami. Mocniejsza maszynka do strzyżenia włosów posłuży dłużej, nie będzie się zacinać, a przy intensywnej pracy będzie się mniej eksploatować. Dla wygody swojej pracy zastanów się czy wolisz maszynkę do strzyżenia włosów sieciową czy z akumulatorem. Główną różnicą jest to, że maszynka akumulatorowa ma określony czas działania, od ładowania do ładowania, natomiast na maszynce z kablem można pracować praktycznie non stop. Dostępne na rynku są również hybrydy, maszynki na których można pracować i na akumulatorze i na kablu. Warto również zwrócić uwagę na dołączone akcesoria, takie jak oliwka do pielęgnacji, szczoteczka czy nasadki, ale przede wszystkim na wymienne noże o ile maszynka takich potrzebuje.

Jaka jest najlepsza maszynka do strzyżenia dla barbera?

Biorąc pod uwagę specyfikę usług oferowanych w barbershopie wybór maszynki do strzyżenia jest jedną z najważniejszych decyzji, jaką musisz podjąć. Liczne strzyżenia sprawiają, że maszynka do włosów jest niemal w ciągłym użyciu. Posłuży zarówno do włosów na głowie jak i nierzadko do zarostu. Przy takim obłożeniu sprzętu barberskiego sama moc maszynki do włosów może nie być wystarczającym argumentem – tu warto zwrócić uwagę na silnik. Tradycyjne maszynki działają na elektromagnes, natomiast te polecane do salonów męskich mają silnik wirnikowy, charakteryzujący się bardzo długą żywotnością.

Na co zwrócić uwagę kupując maszynkę do strzyżenia włosów?

  • Po pierwsze najistotniejsza jest moc maszynki do strzyżenia, im wyższa tym jej żywotność będzie dłuższa, a czas pracy krótszy.
  • Kolejnym ważnym aspektem jest to czy maszynka jest na kablu, czyli ma zasilanie sieciowe, może być również akumulatorowa lub najbardziej wszechstronna akumulatorowo-sieciowa.
  • Zwróć uwagę na liczbę funkcji maszynki do włosów. Taka najbardziej wszechstronna powinna mieć ich co najmniej kilka, chodzi tutaj o możliwość regulacji długości strzyżeń.
  • Nie zapomnij o akcesoriach dodatkowych – wymienny nóż czy nasadki będą bardzo przydatne.
Nie znaleziono produktów, których szukasz.