Prostownice do włosów

Salon fryzjerski powinien być dobrze wyposażonym miejscem, gdzie fryzjer będzie mógł zająć się włosami każdej przybywającej klientki. Do najważniejszych sprzętów należy niewątpliwie prostownica do włosów. Profesjonalna prostownica w salonie musi być nie tylko bezpieczna dla włosów klienta, ale również komfortowa w użytkowaniu dla fryzjera. Najważniejsza jest technologia zastosowana do danego sprzętu fryzjerskiego. Płytki prostownicy powinny być bezpieczne dla włosów i ich nie niszczyć. W ostatnim czasie bardzo popularne stały się prostownice do włosów z technologią tourmalinową, płytkami ceramicznymi lub tytanowymi. Wszystkie wymienione nagrzewają się bardzo szybko i równie szybko oddają ciepło włosom dzięki czemu zabieg prostowania włosów zostaje znacznie skrócony. Należy jednak pamiętaj, że narażanie włosów na częste użytkowanie prostownicy może je uszkodzić. Więc przed każdym zabiegiem należy zabezpieczyć je odpowiednimi preparatami.

Na co zwrócić uwagę kupując prostownicę do włosów?

Najistotniejsze są płytki prostownicy, mogą być szerokie – dzięki temu czas prostowania znacznie się skróci, lub wąskie to precyzyjnego prostowania włosów, nawet od nasady. Sprzęt fryzjerski z płytkami ceramicznymi lub tytanowymi jest najbezpieczniejszy i najmniej szkodliwy dla włosów. Wzbogacenie prostownicy o jonizację dodatkowo dba o włosy. Dzięki niej włosy się nie elektryzują, a jony ujemne zamykają łuskę i dbają o odpowiednie nawilżenie. Dobra prostownica do włosów powinna posiadać szeroki zakres wyboru temperatury, by w zależności od potrzeb swobodnie ją regulować. Szybkie nagrzewanie się płytek jest istotne zarówno w salonie fryzjerskim jak i w domu, opłaca się zatem postawić na tę cechę. Niektóre prostownice posiadają lekko zaokrąglone lub całkowicie półokrągłe brzegi – dzięki temu można wyczarować za jej pomocą piękne loki lub fale. Warto zwrócić uwagę na długość kabla, im dłuższy tym mniej będzie ograniczał ruchy i będzie można swobodnie wykonać fryzurę.

Hurtownia fryzjerska Progress Września na swoich półkach posiada szeroki wybór profesjonalnych prostownic do włosów. Możesz być pewny, że znajdziesz tu idealny sprzęt fryzjerski z gwarancją producenta.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.