Przekłuwanie uszu jest nieustanie w modzie

Większość dorosłych kobiet, nastolatek czy nawet małych dziewczynek ma przekłute uszy. Jest to czymś normalnym, nikogo nie dziwią migoczące małe kamyczki w uszach czy innego typu większe kolczyki. Wszelkiego rodzaju biżuteria towarzyszy ludziom od wielu lat, w dawnych czasach duża jej ilość była oznaką majętności i wyższości społecznej. Perscy władcy nosili kolczyki nie tylko w uszach, ale również w nosie, a im bardziej widoczne i błyszczące tym lepiej. Lata obecne również obfitują w biżuterię. Modne jest przekłuwanie uszu, ale nie tylko płatka małżowiny, ale również samej małżowiny czy nawet skrawka. Wszystko zależy od stylu czy upodobań, gdyż biżuteria jest jedną z tych rzeczy, dzięki której możesz określić siebie!

Jak przygotować się do przekłuwania uszu?

Przede wszystkim higiena! W domu możesz już o nią zadbać, dokładnie wymyć okolice gdzie będzie przekłuwane ucho, mimo sterylizacji przed samym zabiegiem. Ucho jest tkanką żywą, można ją w łatwy sposób uszkodzić, czy nawet doprowadzić do martwicy. Nie ryzykuj więc, jeśli jesteś osobą zdecydowaną przekłuć sobie lub swojemu dziecku uszy udaj się do osoby wykwalifikowanej i poleconej. Gabinety specjalizujące się w zabiegu posiadają pistolety do przekłuwania uszu. Z nim zabieg przekłuwania uszu może okazać się bezbolesny i już po wyjściu z salonu możesz cieszyć się pięknem kolczyków.

Warto wiedzieć, że po przekłuciu uszu należy odpowiednio dbać o miejsce przekłucia i nie usuwać kolczyków przez około 6 tygodni. Po tym czasie spokojnie możesz usunąć biżuterię i zastąpić ją inną, całkowicie dowolną. Pamiętaj jednak, że lepiej używać kolczyków z takich materiałów jak złoto czy srebro lub nawet ze stali chirurgicznej. Biżuteria z metalu, niklu czy chromu może uczulać i zostawiać brudne ślady na skórze, warto więc zainwestować i postawić na dobrą jakość.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.