Makijaż oczu i kosmetyki do makijażu oczu

Makijaż oczu jest niewątpliwie bardzo ważnym elementem naszego wyglądu i życia codziennego. Dobrze wykonany pozwala skorygować niedoskonałości, optycznie powiększyć lub pomniejszyć newralgiczne miejsca. Trendy w makijażu zmieniają się jak w kalejdoskopie, dlatego jeśli chcesz być na czasie musisz ciągle śledzić pojawiające się nowinki. W zależności od naszych upodobań możemy postawić na aktualne trendy lub pozostać wiernym jednemu stylowi. Nie sposób znaleźć dwie identyczne kobiety na świecie, dlatego też styliści oferują różne techniki i metody nakładania makijażu jak również rodzaje kosmetyków. Najchętniej podkreślane są oczy, to na nich skupia się większość osób wykonujących makijaż. W codziennym życiu wystarczy skupić się tylko na nich, a makijaż będzie wyglądał perfekcyjnie.

Jak dobrać makijaż pod kolor swoich oczu?

Odpowiednio dobrany makijaż oczu potrafi wydobyć z każdej kobiety jej naturalne piękno. Jak połączyć go idealnie z odcieniem naszych oczu? Oto kilka prostych wskazówek jak wykonać makijaż oczu.

Tęczówka w kolorze niebieskim najlepiej będzie prezentować się z cieniami czy kredką w różach, zieleniach i fioletach. Natomiast dzięki złotu, miedzi i brązom pozwolą na uwydatnienie i wydobycie głębi z niebieskiego koloru oczu. Zieleń tęczówek podkreślisz kolorami kontrastującymi typu śliwka, fiolet, bakłażan czy purpura. Na co dzień natomiast posiadaczki zielonych oczu powinny używać kosmetyków w odcieniach jasnego brązu, mięty czy koloru morskiego. Tajemnicze brązowe tęczówki w ciągu dnia idealnie podkreślisz kredką do oczu i cieniami pomarańczowymi, złotymi czy nawet żółtymi. Głębi doda im natomiast niebieski i zielony kolor położony na powieki.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.