Brzytwy do golenia wielki powrót tradycyjnego golenia

Brzytwy do golenia, zwłaszcza te klasyczne zyskują coraz więcej zwolenników. W ostatnich kilku latach można zaobserwować powrót do przeszłości w dziedzinie golenia i pielęgnacji męskiego zarostu. Jeszcze niedawno zapomniany zawód golibrody jest dziś tematem numer jeden na ustach wielu mężczyzn. Niegdyś określano tym terminem osobę płci męskiej, która to zajmowała się goleniem oraz pielęgnacją brody i wąsów. Golibroda bardzo często znał się również doskonale na fryzjerstwie męskim. Obecnie nazewnictwo nieco się zmieniło i popularny jest termin barber. Barbershop charakteryzuje się powrotem do wykonywania zabiegów przy pomocy tradycyjnych narzędzi. Jednym z nich jest tradycyjna brzytwa do golenia, a także pędzel do golenia. Brzytwy do golenia mogą występować w wersji na żyletki lub do samodzielnego ostrzenia. Oba modele w sprzedaży oferuje hurtownia fryzjerska Progress Września.

Jak wybrać swoją pierwszą brzytwę do golenia?

Przy wyborze swojej pierwszej tradycyjnej brzytwy zwróć uwagę na kilka podstawowych rzeczy, które są niezwykle istotne. Na wstępie musisz określić swoje umiejętności manualne i upodobania, gdyż posługiwanie się brzytwą nie należy do najłatwiejszych. Do wyboru masz modele różniące się do siebie kształtem, formą, rozmiarem czy materiałami z jakich są wykonane. Dla osób początkujących polecamy brzytwy do golenia na wymienne żyletki, są zdecydowanie łatwiejsze i tańsze w użytkowaniu. Nie potrzebujesz pasa do szlifowania czy kamienia do ostrzenia, a tylko wymienne standardowe żyletki. Profesjonalne, tradycyjne brzytwy do golenia nie są tak proste, gdyż nie wymienia się w nich ostrza, jest ono na stałe. Ostrzenie będziesz musiał wykonywać samodzielnie przy pomocy kilku niezbędnych akcesoriów. Może się to wydawać skomplikowane na pierwszy rzut oka, ale przy odrobinie wprawy nawet naostrzenie tradycyjnej brzytwy do golenia będzie łatwe i przyjemne.

Czym charakteryzuje się dobra brzytwa do golenia?

Przede wszystkim wysokiej jakości materiałem, z jakiego została wykonana. Warto postawić na produkt z nierdzewnej stali hartowanej, wyprodukowany wg standardów Unii Europejskiej, a niżeli w wielkich Chinach. Kolejnym ważnym punktem jest rozmiar brzytwy do golenia, czyli jak leży jej użytkownikowi w dłoni. Szerokość brzytwy określono w calach np. 4/8, 5/8 czy 6/8 cali. Jej wielkość należy dobrać do gabarytów ręki.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.