Frezy i kapturki – niezbędnik manicurzystki i pedicurzystki

Frezarka do paznokci jest urządzeniem, do użycia którego potrzebujesz odpowiednie frezy i kapturki, dopasowane do konkretnej części paznokcia (i ciała). Ponieważ stanowią one jej główny element, którym pracujemy na płytce paznokcia. Hurtownia fryzjerska i kosmetyczna Porgress Września posiada w asortymencie frezy, które są wykonane z trwałych i wysokiej jakości tworzyw dzięki temu wytrzymają przez wiele lat użytkowania. Na rynku istnieje wiele rodzajów frezów o różnej wielkości, gradacji i ich przeznaczeniu. Jedne posłużą do skrajnia paznokci, inne do pielęgnacji skórek, zdejmowania hybryd, akryli czy żelu. Frezy metalowe natomiast po nałożeniu odpowiedniego kapturka ściernego do usuwania zrogowaciałego naskórka i pedicure.

Do czego służą konkretne frezy?

Frezy i kapturki, jakie oferuje hurtownia fryzjerska Progress Września mogą być wykonane z różnych materiałów. Wspomnieć warto, że diamentowe frezy należą do najlepszych i najtrwalszych na rynku. Wyróżnić można kilka podstawowych kształtów frezów, które są przeznaczone do konkretnych prac na płytce paznokcia.

  • Frezy metalowe – służy jako nośnik dla różnego rodzaju kapturków ściernych, tulejek czy nakładek.
  • Frez cylindrowy – dzięki niemu skrócisz, wyrównasz i nadasz kształt paznokciom. ponieważ najczęściej jest wykonany z wysokiej jakości tworzywa i pokryty diamentowo-szafirową powłoką, nie trzeba nakładać już na nią żadnego kapturka.
  • Frez stożkowy – zazwyczaj pokryty powłoką diamentowo-szafirową. Posłuży Ci zarówno w przypadku pielęgnacji i wyrównywaniu skórek, ale również wyrówna powierzchnię paznokcia. Dzięki niemu nadasz kształt paznokciom żelowym i akrylowym oraz zmatowisz płytkę.
  • Frez ścięty stożek – usunie wszelkie zrogowacenia, ale również może posłużyć do skrócenia paznokcia.
  • Frez szpic – przeznaczony do precyzyjnych prac na paznokciach akrylowych i żelowych.

Występują również:

  • Frez gumowy – służy do polerowania płytki paznokcia.
  • Frezy z węglików spiekanych – o różnej wielkości i kształtach. Dzięki właściwościom tworzywa po pracy na frezach nie ma potrzeby późniejszego polerowania płytki, ale wymagają dużej wprawy przy użytkowaniu.
  • Frezy próżniowe – tzw. obrotowe dłuto. Służą do usuwania różnego rodzaju zrogowaceń na skórze i odcisków.
Nie znaleziono produktów, których szukasz.