Pilniki i polerki do paznokci

Niezbędnym akcesorium przy wykonywaniu manicure są dobre pilniki i polerki do paznokci. Przydadzą się do dokładnego wymodelowania końcówek paznokci, a blok polerski do ewentualnego wyrównania lub zmatowienia płytki. Hurtownia fryzjerska i kosmetyczna Progress Września posiada w ofercie pilniki zarówno papierowe, szklane, teflonowe czy metalowe o różnej gradacji i przeznaczeniu. Jak odpowiednio dobrać pilnik do paznokci do jego przeznaczenia podpowiadamy poniżej.

Rodzaje gradacji pilników i polerek do paznokci:

Gradacja pikników do paznokci to ich ziarnistość, czyli ilość ziarenek przypadających na jeden cm². Im mniej ziarenek, tym ostrzejszy jest pilnik do paznokci. I odwrotnie – delikatność jego wzrasta z ilością ziarenek.

  • 80 – oznacza powierzchnię ostrzejszą, gruboziarnistą, pilnik do paznokci będzie nam służyć do zdzierania twardych i grubych powierzchni z paznokci np. akrylu albo żelu.
  • 100 – to powierzchnia średnioziarnista. Takim pilnikiem skrócimy tipsa, nadamy mu kształt, opiłujemy cieńszy materiał na paznokciach jak żel czy fiberglas.
  • 180 – drobnoziarnista powierzchnia. Możemy nim bezpiecznie skrócić paznokcie naturalne. Posłuży nam również do nadania ostatecznego kształtu przedłużonym paznokciom, możemy spiłować nim próg tipsa albo przy uzupełnieniach paznokci akrylem albo żelem.
  • 500 – 1000 a nawet 1500 to już polerki do paznokci, które wyrównują powierzchnię i dodają połysku.

Rozdaje pilników do paznokci:

Papierowe Pilniki do paznokci

Cieszą się największą popularnością wśród manicurzystek. Ich zewnętrza warstwa piłująca to papier, na którym znajdują się opiłki pilnika. Pilniki te są korzystne cenowo, jednak jako minus należy zaznaczyć, że nie da się ich ani sterylizować, ani dezynfekować. Pod wpływem wilgoci lub/i temperatury zacznie się rozdwajać. Dlatego należy je traktować jako jednorazowe lub dla stałych klientek stosować jeden i ten sam pilnik do paznokci.

Szklane pilniki do paznokci

Pilniki szklane ze względu na cenę są rzadziej używane. Choć wśród profesjonalistów fakt ten może trochę dziwić, gdyż charakteryzują się one wysoką trwałością. Także bardzo pożądaną cechą w salonach manicure lub pedicure jest możliwość pełnej ich dezynfekcji i sterylizacji. Duża wszechstronność użycia: od tipsów, paznokci żelowych czy akrylowych do paznokci naturalnych. Te ostatnie są nadzwyczaj delikatnie traktowane przez szklane pilniki – na płytce nie powstają żadne, nawet najmniejsze uszkodzenia. Jako minus trzeba jednak wspomnieć, że szklany pilnik do paznokci, jak każde szkło jest kruchy i łatwo można go zbić.

Pilniki do paznokci metalowe

Te pilniki charakteryzują się bardzo wysoką trwałością. Są elastyczne i można je zarówno dezynfekować jak i sterylizować, często określane jako niezniszczalne. Występują w kilku gradacjach oraz długościach, dzięki czemu dają możliwość stosowania różnych technik pracy. Używać ich można zarówno do naturalnych płytki, tipsów, paznokci żelowych, czy akrylowych.

Blok polerski

Jak sama nazwa wskazuje służy do polerowania powierzchni paznokcia, a także do przygotowania płytki do aplikacji żelu, akrylu, czy tipsów.

Kształty pilników do paznokci:

prosty – klasyczny, uniwersalny i wszechstronny pilnik. Najczęściej stosowany do skracania paznokci i nadawaniu im odpowiedniego kształtu.
banan – pilnik wygięty. Najczęściej używany do nadawania kształtu w okolicach skórek.
półksiężyc – z jednej strony prosty a z drugiej zaokrąglony, łączy funkcje pilnika banana i prostego.
blok – w kształcie kostki do wygładzania lub matowania.
elipsa – pilnik zaokrąglony z dwóch stron. W przeciwieństwie do banana ale możliwość wykorzystania całej powierzchni.

Pilniki i polerki do paznokci są narzędziami dość powszechnymi w gabinetach kosmetycznych, mino to warto zwrócić uwagę na ich jakość. W brew pozorom właśnie te drobne narzędzia mają duże znaczenie w codziennej pracy.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.