Manicure i pedicure – czas dla dłoni i stóp

Wypielęgnowane, a przede wszystkim zdrowe paznokcie, dłonie i stopy są pragnieniem wielu osób. Odpowiednio dobrane zabiegu w salonie kosmetycznym pozwolą na zyskanie pięknych i odżywionych dłoni i stóp. Dobrze wykonany manicure i pedicure będzie Twoją ozdobą, niezależnie od tego czy wolisz wersję klasyczną lakierów do paznokci, czy trwałą, jak hybrydy czy akryle. Pamiętaj jednak, by zabiegi wykonywać regularnie, w określonych odstępach czasu i systematycznie, a będziesz cieszyć się zadbanymi dłońmi i stopami przez długi czas.

Manicure – piękno dłoni i paznokci

Manicure to jedna z najszybciej rozwijających się usług w dziedzinie urody. Zarówno kobiety jak i mężczyźni regularnie odwiedzają salony w celu wykonania takiego zabiegu. Zabieg manicure wykonuje się w celu poprawy wyglądu i kondycji paznokci u rąk. Zabieg manicure polega na wymalowaniu i nadaniu kształtu paznokciom. Ważnym elementem jest również pielęgnacja skóry dłoni. Regularne zabiegi utrzymują dłonie i paznokcie w dobrej kondycji i nawilżeniu. Dodatkowo manicure wzmacnia paznokcie i zapobiega wysuszeniu, które może doprowadzić do pęknięć i ewentualnych infekcji. Masaż dłoni zwiększa krążenie krwi, które wspomaga wzrost paznokci.
Podstawowy manicure powinien zająć około 30 minut. Wykonując taki zabieg musimy pamiętać o przeciwwskazaniach: grzybicy, drożdżycy, stanach ropnych, infekcyjnych czy alergicznych.

Relaks dla stóp z zabiegiem pedicure

Pedicure jest to zabieg podobny do manicure. Zabieg ten wykonuje się w celu poprawy wyglądu i kondycji stóp i paznokci. Poprawia się również krążenie krwi i ma on relaksujący efekt. Coraz więcej osób zwraca uwagę na wygląd swoich stóp. Gabinety kosmetyczne oferują różnego rodzaju zabiegi pedicure: Klasyczny, Biologiczny, SPA, Leczniczy. Procedura każdego z rodzaju pedicure jest taka sama: złuszczanie, nawilżenie i masaż. Różnice między poszczególnymi zabiegami polegają na wykorzystaniu innych kosmetyków, bądź sprzętu. Pedicure SPA jest jednym z ulubionych zabiegów, ponieważ podczas zabiegu wykorzystywane są naturalne składniki.

Niezbędnik do wykonania manicure i pedicure.

Profesjonalne kosmetyki, przybory i akcesoria do manicure i pedicure sprawdzą przede wszystkim w salonie kosmetycznym podczas wykonywania zabiegów. W ofercie hurtowni fryzjerskiej Progress Września znajdziesz cążki, nożyczki do skórek i paznokci, jak również wszelkiego rodzaju pilniczki, pilniki i polerki, kończąc na lampach UV i LED czy pozostałych akcesoriach uzupełniających. Niezwykle ważne jest to również jakość używanych kosmetyków służących do wykonania trwałego manicure i pedicure, pielęgnacji skórek czy dłoni. Wszystkie akcesoria posegregowaliśmy dla Ciebie według kategorii, aby łatwiej było Ci odszukać to czego potrzebujesz. Dodatkowo każdy towar został skrupulatnie opisany byś nie miał wątpliwości, co do jego przeznaczenia i danych technicznych.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.