Autoklawy, obowiązkowa sterylizacja w salonie kosmetycznym

Wybór odpowiedniego sprzętu przy wyposażaniu salonu kosmetycznego jest jednym z głównych czynników, który będzie wyznaczał jego renomę i powodzenie. Niezwykle ważne jest zapoznanie się z specyfikacją techniczną dotyczącą wyposażenia obowiązkowego i dodatkowego. Jeśli chodzi o sam proces sterylizacji to autoklawy są jedynymi urządzeniami, które gwarantują skuteczność. A także pomyślność przejścia kontroli sanepidu. Najbardziej popularnym wśród modeli użytkowanych w salonach kosmetycznych jest autoklaw parowo-ciśnieniowy. Co to jest i jak działa autoklaw? To urządzenie hermetycznie zamykane o bardzo grubych ściankach pozwalających na wytworzenie wysokiego ciśnienia wewnątrz. To właśnie dzięki wysokiemu ciśnieniu wewnątrz możliwe jest wytworzenie temperatury przekraczającej wrzenie wody (nawet około 130ºC). A co za tym idzie przeprowadzenie dokładnej i skutecznej sterylizacji. Wyglądem autoklawy mogą przypominać pudełko wykonane z metalu, z różnymi przyciskami i przełącznikami – niczym kuchenka mikrofalowa bez szyby.

Na co zwrócić uwagę wybierając autoklaw?

W pierwszej kolejności po zdecydowaniu się na zakup autoklawu zwróć uwagę na to jakiej klasy sterylizacji jest to urządzenie. Najlepszy sprzęt do użytku w salonie kosmetycznym będzie oznaczony klasą B, gdyż spełnia ona wszystkie wymagania sanitarno-higieniczne. Warto również wiedzieć, że tylko to oznaczenie gwarantuje całkowite usunięcie powietrza z urządzenia i doskonała sterylizacje narzędzi kosmetycznych. Zwróć również uwagę na wielkość autoklawu, niestety nie należą one do małych sprzętów, ale wybór jaki oferuje hurtownia fryzjerska Progress Września jest dość spory. Nawet mniejsze salony kosmetyczne, z ograniczeniem miejsca mogą pozwolić sobie na postawienie autoklawu w swoim gabinecie.

Dlaczego warto mieć autoklaw w swoim salonie kosmetycznym?

Autoklaw jest jednym z podstawowych i najważniejszych zarazem urządzeń stanowiących wyposażenie profesjonalnego salonu kosmetycznego. Zgodnie z przepisami unijnymi każdy gabinet powinien mieć możliwość sterylizowania wszelkich akcesoriów i przedmiotów niejednorazowych używanych podczas zabiegów kosmetycznych. Warto zaznaczyć, że posiadanie własnego autoklawu znacznie ułatwi Ci pracę i funkcjonowanie salonu. Nie ma wtedy potrzeby zakupu większej ilości akcesoriów na zmianę, kiedy pozostałe będą wysłane lub oddane do sterylizacji. Na uwagę zasługuje również fakt, iż posiadanie autoklawu na wyłączność zabezpieczy Cię również przed ewentualnymi roszczeniami klientów, gdyż będą oni mieć pewność, że nic nie grozi im w Twoim salonie. Pamiętaj, aby poinformować klienta o bezpieczeństwie i higienie w salonie przed przystąpieniem do zabiegu.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.