Lampy lupy zapewniają precyzję pracy i doskonałe oświetlenie

Lampy lupy są jednym z podstawowych urządzeń użytkowanych na co dzień w salonach kosmetycznych i medycyny estetycznej. Przy wykonywaniu zabiegów, podczas których niezbędna jest precyzja i odpowiednie naświetlenie są one nieocenione. Dzięki soczewce powiększającej, w którą wyposażona jest lampa lupa będziesz mogła sprawnie przeprowadzić diagnostykę skóry, wykonać oczyszczanie twarzy czy usuwanie blizn. Posiadanie profesjonalnego sprzętu w gabinecie kosmetycznym daje pewność klientom, że zostaną obsłużeni na najwyższym poziomie. Warto więc zaopatrzyć się w dobrej jakości i stabilną lampę lupę, dzięki której praca będzie prostsza i przyjemniejsza.

Czym kierować się przy wyborze lampy lupy?

Po pierwsze zastanów się który model będzie dla Ciebie bardziej odpowiedni jeśli chodzi o funkcjonalność użytkowania. Najbardziej popularne są lampy lupy na statywie. Łatwo jest je przemieszczać w razie potrzeby, a stabilność pozwala na ustawienie konkretnej pozycji. W przypadku salonów mobilnych idealnie sprawdzą się modele wolnostojące, o mniejszych gabarytach wyglądem przypominające lampki biurowe. Hurtownia fryzjerska Progress Września oferuje również lampy lupy do przymocowania na stałe. Posiadają one wysięgnik mocowany do ściany lub imadło mocowane do blatu biurka.

Warto również zwrócić uwagę na ilość dioptri jaką posiada wybrany sprzęt. Do najbardziej powszechnych należą modele wyposażone w lupę o powiększeniu 5 dioptri. Natomiast występują również takie 3 lub 8 dpi. Kolejnym ważnym aspektem przy wyborze urządzenia jest źródło światła. Modele profesjonalne powinny posiadać oświetlenie LED, które jest zdecydowanie bardziej ekonomiczne aniżeli zwykłe żarówki świetlówki. Te pierwsze są długowieczne i nie ma możliwości ich wymiany – są przymocowane na stałe, te drugie natomiast należy systematycznie wymieniać po upływie ich żywotności.

Na koniec zwróć również uwagę na budowę lampy lupy czy sposób regulacji wysokości i kątów nachylenia. Modele nowoczesne będą wyposażone w wbudowany system regulacji umieszczony w ramieniu lampy, natomiast te z niższej półki cenowej będą posiadać widoczne sprężyny czy śruby.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.