Masażery do stóp – SPA dla stóp

Masażery do stóp potrafią sprawić, że Twoje stopy odpoczną, odprężą się… Stopy są tą częścią ciała, o którą należy szczególnie dbać niezależnie od pory roku czy naszego wieku. Póki jesteśmy młodzi nie zwracamy uwagi na to, by ich nie przemęczać i nie nadwyrężać. Z wiekiem natomiast, w zależności od trybu życia czy pracy zaczynamy zwracać większą uwagę w miarę możliwości odciążyć stopy, ale również całe nogi. Jeśli jesteś kosmetyczką lub fryzjerką zdecydowanie rozumiesz czym jest ból stóp i czym może się skończyć ich nadwyrężanie. Warto zadbać zarówno o siebie – tak jak i o swoje klientki. Masażery do stóp są urządzeniami zapewniającymi szybki relaks zmęczonym stopom.

Hurtownia fryzjerska Progress Września rekomenduje masażery do stóp, które są jednymi z najbardziej praktycznych urządzeń tego typu. Ich gabaryty nie są zbyt duże, zmieszczą się w każdym wnętrzu salonu czy w każdym domu. Masażer do stóp na pierwszy rzut oka może wydawać się skomplikowany w użytkowaniu, wystarczy natomiast zapoznać się z dołączoną instrukcją i zabrać się do pracy. Zabieg przy użyciu masażera można zlecić zarówno wykwalifikowanej kosmetyczne, ale również można go wykonać samodzielnie w domu. W gabinecie kosmetycznym może on być wzbogacony o ręczny masaż stóp czy późniejszy pedicure, aby kompleksowo zaopiekować się stopami klientki.

Jak przeprowadzić zabieg przy użyciu wodnego masażera do stóp?

Na wstępie warto zaznaczyć, że stopy są swego rodzaju zbiorem stref refleksyjnych. Oznacza to, że masując określoną część stopy można zmniejszyć lub nawet pozbyć się niektórych dolegliwości, jak bóle głowy czy zatok, ale też wzmocnić wiele innych organów. Masażer do stóp powinno się wykorzystać w godzinach popołudniowych lub wieczornych. Wtedy to stopy są zmęczone, obolałe i najbardziej potrzebują odpoczynku i wzmocnienia.

Zabieg przy użyciu masażera wodnego należy do bardzo przyjemnych, a co najważniejsze nie zajmuje zbyt wiele czasu. W pierwszej kolejności napełnij misę urządzenia określoną ilością wody, możesz do niej dodać kilka kropli ulubionego olejku aromatycznego. Następnie włącz masażer i włóż stopy do wody. Niektóre urządzenia są wyposażone w różne wypustki i rollery, dzięki którym masaż stóp będzie zdecydowanie bardziej skuteczny i przyjemniejszy. Pamiętaj aby lekko ruszać stopami, aby pobudzić jak najwięcej zakończeń nerwowych, a sam masaż będzie bardziej regenerujący. Czas trwania całego zabiegu nie powinien przekraczać 20 minut, aby nie przegrzewać urządzenia. Jeśli uznasz, że zabieg był zbyt krótki możesz go powtórzyć po upływie około 30 minut do godziny. Po osuszeniu stóp wmasuj w nie krem odżywczy lub przystąp do zabiegu pedicure w razie potrzeby. Warto wiedzieć, że taki kilkuminutowy masaż możesz wykonywać tak często jak potrzebujesz, nawet codziennie. Ale uwaga! Taka przyjemność uzależnia 🙂

Nie znaleziono produktów, których szukasz.