Sterylizatory zapewniają czystość narzędzi w salonie fryzjerskim i kosmetycznym

Sterylizatory narzędzi fryzjerskich i kosmetycznych są koniecznością w każdym salonie! Profesjonalizm i jakość wykonywanych usług w gabinecie kosmetycznym są jednym z wyznaczników, którymi kieruje się klient wybierając salon. Na pierwszym miejscu bezsprzecznie stawia się bezpieczeństwo zarówno klienta jak i osoby wykonującej zabieg. Ryzyko zakażenie siebie, a możliwe nawet, że klienta znacznie wzrasta przy wykonywaniu takich zabiegów jak manicure i pedicure. Podobnie może być podczas różnego rodzaju zabiegów na twarz, podczas których dochodzi do przerwania naskórka. Niestety nie wszystkie narzędzia i przybory, których używasz podczas pracy mogą być jednorazowe. Tutaj z pomocą przychodzą sterylizatory. Sterylizator to urządzenie, które pozwoli na zniszczenie wszystkich mikroorganizmów, zarówno wegetatywnych jak i przetrwalnikowych. Podczas procesu sterylizacji następuje całkowite usunięcie drobnoustrojów, czyli baterii i wirusów, dzięki czemu narzędzia są sterylne i jałowe.

Rodzaje sterylizatorów:

  • Sterylizator UV – sterylizacja w takim urządzeniu zostaje przeprowadzona dzięki działaniu promieniowaniu ultrafioletowemu UV-C. Nie ma potrzeby wlewania płynów do dezynfekcji do sterylizatora, ani innych substancji. Warto wiedzieć, że aby przeprowadzić dokładną sterylizację narzędzia trzeba dokładnie osuszyć i otwarte (cążki i nożyczki) umieścić w sterylizatorze. Czas działania promieni UV-C może różnić się w zależności od modelu, natomiast przeważnie jest to około 45 minut. Urządzenie może służyć również jako miejsce przechowywania narzędzi wcześniej zdezynfekowanych i wysterylizowanych przy pomocy, np. autoklawu – nie ma wtedy niebezpieczeństwa zanieczyszczenia.
  • Sterylizator kulkowy – to najpopularniejsze urządzenia do sterylizacji używane przez ostatnie lata w salonach kosmetycznych i fryzjerskich. Jego działanie opiera się na komorze wypełnionej szklanymi kulkami, które podgrzewają się do temperatury 240ºC. To właśnie w tych kulkach umieszcza się umyte, osuszone i zdezynfekowane otwarte narzędzia w celu sterylizacji. Czas całego procesu trwa bardzo krótko w porównaniu do sterylizatora UV-C, gdyż tylko 60 sekund. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż narzędzia umieszczane w sterylizatorze kulkowym nie są sterylizowane w całości, a tylko część którą umieszcza się w kulkach szklanych.
  • Myjka ultradźwiękowa – inaczej nazywana ultrasonic cleaner. To urządzenie do dezynfekcji różnego rodzaju narzędzi ze stali, ale również akcesoriów, np. frezów, głowic do mikrodermabrazji czy cążek. Myjka ultradźwiękowa działa na zasadzie wytwarzania fal dźwiękowych o wysokiej częstotliwości, które są niesłyszalne dla ludzkiego ucha. Dzięki nim powstają pęcherzyki powietrza, które kurczą się i rozszerzają przy tym uderzając w przedmiot umieszczony w myjce oddzielając od niego brud i zanieczyszczenia. Przystępując do dezynfekcji należy położyć narzędzia na sitku urządzenia, umieścić w komorze myjki, a następnie wlać do środka płyn dezynfekujący. Czas całego procesu trwa od 90 do 480 sekund, w zależności od ustawień.

Wszystkie opisane sterylizatory oferuje hurtownia fryzjerska i kosmetyczna Progress Września.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.