Profesjonalne farby do włosów – najlepszy wybór przy zmianie koloru włosów

Koloryzacja włosów „fryzjerską” farbą jest najlepszym sposobem na szybką zmianę wyglądu i uzyskanie wymarzonego koloru. Oczywiście przy jednoczesnym dodaniu włosom blasku. Niewątpliwie zaletą profesjonalnych farb do włosów są ich składniki, które dbają o strukturę włosa. Sprawiając, że zyskują one nie tylko nowy kolor, ale i piękny połysk i miękkość. Profesjonalne farby do włosów doskonale radzą sobie z pokryciem siwizny, z czym dla odmiany borykają się farby drogeryjne. Każdy kto farbuje włosy doceni także trwałość efektów koloryzacji profesjonalnej, która utrzymuje się przez kilka tygodni. Słuchając porad fryzjerów nie można zapomnieć o prawidłowej pielęgnacji włosów farbowanych.

Rodzaje farb do włosów

Najogólniej farby „fryzjerskie” dzielimy ze względu na sposób działania i utrzymanie się koloru na trwałe i półtrwałe.

Trwałe farby do włosów

Trwałe, profesjonalne farby do włosów zapewniają najlepsze efekty koloryzacji i są najczęstszą metodą zmiany koloru stosowaną w salonach fryzjerskich. Popularność zdobyły dzięki szerokim możliwościom – modne i trwałe odcienie blondu, brązu, czy rudości oraz 100% pokrycie siwych włosów. Pamiętać należy jednak, że jak sama nazwa wskazuje efekt jest trwały i często nieodwracalny lub jego cofnięcie może spowodować zniszczenie włosów.

Półtrwałe farby do włosów

Koloryzacja półtrwała, czyli taka która z czasem się wymywa, jest znacznie delikatniejszym zabiegiem, ale też nie daje tak spektakularnych efektów. Zazwyczaj stosuje się ją przy niedużych zmianach koloru włosów – dlatego często nazywana jest też koloryzacją ton w ton. Jako zaletę należy uznać fakt, że farby te zawierają zdecydowanie mniej amoniaku, a używany do zabiegu oxydant ma stężenie ok. 2-3%. Fryzjerzy stosujący farby semi-pernamentne doceniają je za zawarte w nich składniki odżywcze, które w połączeniu z delikatnością farby sprawiają, że włosy są pełne blasku i jedwabiście gładkie.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.