Oxydanty w zabiegu koloryzacji włosów

Do przeprowadzenia koloryzacji włosów niezbędna jest nie tylko farba do włosów, ale również oxydanty, czyli utleniacze. O ile kolor jest naszą pełną dowolnością w zależności od gustu, to oxydant zawsze dobieramy do kondycji włosów i efektu jaki chcemy uzyskać. Nawet drogeryjne farby do włosów posiadają dwuskładnikową koloryzację, więc nie jest to niczym dziwnym. W przeciwieństwie do farby profesjonalnej, kiedy możesz wybrać jaki oxydant potrzebujesz, w drogeryjnych masz już to z góry narzucone. Warto wiedzieć, że farby drogeryjne posiadają najwyższe stężenia oxydantów, by efekt był jak najbardziej zbliżony do koloru przedstawionego na próbniku. Czy nie lepiej zadecydować samemu?

Rodzaje oxydantów do farbowania włosów

Na półkach hurtowni i sklepów fryzjerskich znajdziesz różnego rodzaju utleniacze, jedne są w osnowie kremowej, inne trochę bardziej wodniste, wybór należy do Ciebie! Najbardziej zalecane przez producentów, jest używanie oxydantów tej samej firmy, co farba koloryzująca, gdyż zamiennik może (ale nie musi) mieć wpływu na końcowy efekt koloryzacji. Stężenie lotionu pozwoli uwolnić mieszance koloryzującej odpowiednią ilość tlenu, potrzebną do uzyskania wybranego efektu koloryzacji. To właśnie ta ilość uwolnionego tlenu ma wpływ na zmianę tonu włosów, ciemniejsze lub jaśniejsze.

Jakie wyróżniamy stężenia oxydantów i jakie jest ich przeznaczenie?

  • Oxydanty o stężeniu 3% – pozwalają zmienić kolor włosów o 1 ton. Jest to najdelikatniejszy z oxydantów. Stosowany w przypadku delikatnej zmiany koloru włosów (zarówno przyciemnienia jak i rozjaśnienia) oraz przy kreatywnych technikach koloryzacji włosów. Ze względu na swoją delikatność nie jest polecany dla włosów siwych.
  • Oxydant o stężeniu 6% – zmiana koloru włosów o 1-2 tonu. Najczęściej stosowany utleniacz przy koloryzacji włosów. W normalnych warunkach doskonale kryje siwe włosy.
  • Utleniacz o stężeniu 9% – rozjaśnia włosy o 2-3 tony. Używany dla znacznej zmiany koloru włosów, zwłaszcza bez wcześniejszej dekoloryzacji. Aktywator ten może powodować podrażnienia.
  • Oxydanty o stężeniu 12% – pozwalają na zmianę koloru włosów nawet o 4-6 tony. Jest to najwyższe stężenie oxydantu dostępnego we fryzjerstwie. Ma zastosowanie dla włosów trudnych, opornych i bardzo ciemnych. Rzadziej wybierany ze względu na moc, która może zniszczyć włosy.
Nie znaleziono produktów, których szukasz.